Kelionė, įspūdžiai, naujos žinios – gera nuotaika ir produktyvus darbas

 

Niekas negalėtų paneigti, kad ir mokytojams kartais kyla noras pabėgti nuo vėstančių orų, niūraus dangaus, slogių minčių apie  mokslo metų pradžią.  Taip, ir tokiems pedagogams programos ERASMUS+ akreditacijos projektas  projektas  suteikia  puikią progą pakeisti aplinką ir darbo vietą perkelti ten, kur vis dar vasara, kur susirenka kelių valstybių mokytojai ir dalijasi savo patirtimi, mokosi ir tobulėja. Spalio 12 – 18 dienomis mūsų progimnazijos anglų kalbos mokytoja Rima Skulskienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lina Tekorienė kartu su kolegėmis iš Vengrijos, Vokietijos ir Čekijos Limasolyje (Kipras)  dalyvavo „EDUCULTURE“ organizuotuose mokymuose „EFFECTIVE CLASSROOM MANAGEMENT- Techniques, methodologies and disciplinary strategies“. Kalbėta apie tai, kad klasės valdymas yra vienas iš didžiausių iššūkių mokytojui. Akcentuota, kad dažnas mokytojas, susidūręs su savo klasės valdymo sunkumais, labiau linkęs spręsti kylančias problemas, bet ne tikrąsias tokios situacijos priežastis, kad neugdomi ir netobulinami  valdymo įgūdžiai daro neigiamą įtaką ne tik su šia problema susidūrusiam mokytojui, bet ir jo grupės ugdytiniams. Mėginta rasti būdų, kaip efektyviai (su)valdyti ne tik moksleivių, bet ir suaugusių ugdytinių grupę. O laisvalaikiu mokymų dalyviai galėjo mėgautis puikiu vasarišku oru, šiltu Viduržiemio jūros vandeniu, grožėtis legendomis apipinta sala, ištisus metus lepinama kaitrios saulės. Jau dešimtis tūkstančių metų skaičiuojanti Kipro istorija tapo daugybės unikalių viena kitą keičiančių civilizacijų liudininke. Kiekviena epocha – nuo Aleksandro Makedoniečio iki Kleopatros  –  čia paliko savo neišdildomus pėdsakus, kurių traukai keliautojai nepajėgia atsispirti. Taigi, kelionės ir mokymų metu įgytas žinias belieka pritaikyti praktiškai ir draugiškai pasidalinti su kolegomis.

Lina Tekorienė, Rima Skulskienė

Kvalifikacijos kėlimo kursai.

 Liepos 7-14d. pradinių klasių mokytojos Toma Kvaliauskienė ir Greta Gudynienė dalyvavo Erasmus + kvalifikacijos kėlimo kursuose Ispanijoje, Barselonoje. Mokytojos susipažino su įnovatyviais metodais, kurie padeda efektyviau įtraukti mokinius turinčius specialiuosius ugdymosi poreikius į mokymosi procesą. Turėjo galimybę bendrauti su kolegomis iš įvairių šalių, kas geriau padėjo suprasti skirtingas kultūras. Kursai mokytojoms suteikė naujų idėjų ir įkvėpimo.

Svečiai iš Italijos

 

Balandžio 24-28 dienomis pagal Erasmus+ programą buvo organizuojamas darbo stebėjimo vizitas 3 mokytojams iš skirtingų Italijos mokyklų. Progimnazijos mokytojai vedė atviras pamokas, dalinosi gerąja patirtimi, svečiai bendravo su pagalbos mokiniui specialistais ir mokytojų komanda vykdančių eTwinning projektus. Lankėsi STEAM centre bei Tauragės krašto muziejuje.  Mokytojos liko nustebintos Tauragės, mažo Europos miestelio, ir progimnazijos žavesiu, turtingumu. Susipažino su Lietuvos švietimo sistema, išsivežė įvairių metodinių patirčių pavyzdžius.

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Prialgauskaitė

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos II“

 

 

 

 

Projekto Nr. 10-012-P-0001
Projekto trukmė: 2024 m. sausio 31 d. – 2026 m. balandžio 30 d.
Projekto finansavimo suma – 120 020 428,53 Eur.
Tinkamų finansuoti lėšų suma – 120 077 883,61 Eur.

Projekto aprašymas

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos II“ vykdomas pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-01 „Įgyvendinti „Tūkstantmečio mokyklų“ programą“. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Projekto „Tūkstantmečio mokyklos II“ tikslas – projekte dalyvaujančiose Lietuvos savivaldybėse sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(si) sąlygas mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti. Šiuo projektu įgyvendinama dalis „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programos: vykdomos veiklos 36 Lietuvos savivaldybėse (II srautas). 

Projekto veiklos:

  1. mokyklų vadovų ir kitų pedagoginių darbuotojų kompetencijų stiprinimas;
  2. infrastruktūros kūrimas, plėtra ir atnaujinimas;
  3. mokyklų veiklos tobulinimas keturiose srityse: lyderystė veikiant, įtraukusis ugdymas, kultūrinis ugdymas, STEAM ugdymas;
  4. konsultavimas, rekomendacijų ir analizių rengimas;
  5. projekto veiklų sklaida (viešinimo ir komunikacijos veiklos). Projekto tikslinė grupė – bendrojo ugdymo mokyklų mokytojai.

Projekto tikslinės grupės - bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojai, jų vadovai, mokiniai ir mokyklų bendruomenės.

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija yra projekto partnerė ir įgyvendina 1-3 punkte numatytas veiklas: modernizuojami logopedo ir specialiojo pedagogo kabinetai, gerinant mokymosi aplinkas, tobulinant pagalbos teikimą. Sensorinio kambario įranga papildoma įvairiomis priemonėmis, įrengiamos akustinės - relaksacinės erdvės (kampeliai), sudarant integralias, kokybiškas, palankesnes ugdymo(si) sąlygas, įvairių ugdymosi poreikių mokiniams. Kuriama menų studija, atveriant galimybes mokinių kultūrinės raiškos stiprinimui, meninių gebėjimų atpažinimui ir jų puoselėjimui. Sustiprinus individualią mokinių raišką tikimasi mokymosi rezultatų pagerėjimo, kultūrinių kompetencijų įtvirtinimo, siejant formalųjį ir neformalųjį mokinių švietimą.

Europos socialinio fondo agentūra yra projekto vykdytoja, kuri įgyvendina konsultavimo, rekomendacijų ir analizių rengimo bei komunikacijos veiklas (įvardintas 4-5 punkte).

Siekiami rezultatai

  1. Padidėjusi pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) metu bent pagrindinį lietuvių kalbos mokymosi pasiekimų lygį pasiekusių mokinių dalis;
  2. Padidėjusi PUPP metu bent pagrindinį matematikos mokymosi pasiekimų lygį pasiekusių mokinių dalis;
  3. Sumažėjusi bendrojo ugdymo mokyklų 1–8 klasių komplektų, kurie yra jungtiniai, dalis;
  4. Padidėjęs vienai sąlyginei mokytojo pareigybei tenkančių mokinių skaičius bendrojo ugdymo mokyklose;
  5. Sumažėję mokinių pasiekimų atotrūkiai tarp projekte dalyvavusių savivaldybių teritorijose esančių mokyklų.

 

Įspūdžiai iš vizito Italijoje

Ketvirtasis Erasmus+ projekto EKO-LOGIKA partnerių susitikimas vyko gegužės 16-20 dienomis Kalvisano miestelyje Italijoje. Vizite dalyvavo penkios progimnazijos mokinės–Elinga (7c kl.) Monika (8a kl.), Urtė (8b kl.), Indrė ir Eivilė (8c kl.). Mokines lydėjo anglų kalbos mokytojos Aida Melninkaitienė ir Danutė Kiliokaitienė.