Ugdymo karjeros specialistas

Karjeros specialistė D. Poškienė

 

Karjeros diena „Šok į tėvų klumpes“ – mokinių pažintis su profesijų įvairove

Lapkričio 10 d. Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko karjerai ugdyti skirta pažintinė netradicinė diena „Šok į tėvų klumpes“. Šios dienos veiklų tikslas – ugdyti mokinių karjeros kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, profesijos pasirinkimui.

Mokinius buvo pasiruošusios priimti net 38 Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ir jų partnerių įmonės bei organizacijos. Dalį jų ir aplankė 1–8 klasių mokiniai su mokytojais.  

Klasių vadovai prieš arba po apsilankymų įstaigose pagal karjeros specialisto pateiktą metodinę vaizdo medžiagą vedė pokalbius ,,Profesijų įvairovė“, 1–4 kl. mokiniai piešė tema „Mano svajonių profesija“. 

Savo įspūdžiais pasidalijo mokiniai ir klasių vadovai. 

1b klasės mokiniai lankėsi bendrovėje, kuri rūpinasi žmonių regėjimu.  Malonūs UAB „Solregis“ darbuotojai ne tik parodė, kaip gaminami akiniai įvairaus stiprumo lęšiais, bet ir patikrino visų vaikų regėjimą autorefraktometru. Daugelį sužavėjo oftalmologo profesija.

1c ir 1d klasių mokiniai lankėsi Jurbarko „Sandros“ meno namuose ir susipažino su dailininko, menininko, dekoratoriaus, kepėjo-konditerio profesijomis. Mokiniai patys pabuvo kepėjais-konditeriais ir skanavo savo rankomis dekoruotus sausainius. Taip pat pabuvojo ir menininko vaidmenyje. Pasidarė miegančią rožę, kurią namuose prižiūrės ir ja rūpinsis.

Nuo pat ryto 2a klasėje lankėsi  Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo  tarnybos pamainos viršininkas leitenantas Kajaus tėtis Tadas Pukelis. Jis pristatė gaisrininko gelbėtojo profesiją. Vaikai išgirdo, kokia įdomi ir reikalinga ši profesija. Matavosi gaisrininko amuniciją, spėliojo, kiek ji sveria ir įvardijo, kodėl ji svarbi gaisro metu. Stebėdami vaizdo medžiagą vaikai sužinojo, kaip išvengti gaisrų ir kitų pavojų. Mokiniams buvo ne tik įdomu, bet jie rado daug atsakymų į rūpimus klausimus. Antrokai spėjo apsilankyti ir UAB „Team Kameleon Baltic“ siuvykloje – pamatė, kaip atrodo rūbų gamybos procesas, patys išmėgino uždėti sagas-kniedes, atlikti keletą rūbų gamybos operacijų. Svarbiausia, kad viskas pavyko ir patiko. 

2b klasės mokiniai lankėsi „Vagos“ knygyne. Darbuotojos atsakė į mokinių klausimus, papasakojo, ką jos veikia visą dieną. Antrokai  tyrinėjo knygų lentynas ir stebėjosi jų gausa.  „Dar niekada čia nesame buvę! Kaip įdomu, nesitikėjau… Reikės su tėveliais ateiti“, – tokius žodžius ištarė ne vienas mokinukas.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyboje apsilankę 2c ir  3a  klasės mokiniai liko sužavėti ugniagesių gelbėtojų drąsa, vikrumu ir greitumu jiems susiruošiant ir vykstant į įvykį. Mokiniai ne tik susipažino su  gaisrininko gelbėtojo profesija, spec. automobiliais, gelbėjimo įranga, bet ir patys „matavosi“ šią profesiją. Išmėgino įrankius, dujokaukes, skydus, išsiaiškino, kam reikalingi vieni ar kiti įrankiai. Už smalsumą, teisingai atsakytus klausimus buvo apdovanoti knygelėmis. Po ekskursijos  grįžę į mokyklą mokiniai piešė savo svajonių profesiją ir  jau po pristatymų paaiškėjo, kad 3a klasėje auginame ir būsimus gaisrininkus.

2d klasės mokiniams savo profesiją pristatė viena iš mokinių mamų. Vaikai sužinojo, kas yra aromaterapija, kuo naudingi eteriniai aliejai. Vėliau smagiai nusiteikę mokiniai nuvyko į duonos namus „Meduolis“. Kepykloje apžiūrėjo įvairiausius prietaisus ir mechanizmus, kurie maišo, minko bei kepa duoną. Susipažinę su duonkepio profesiją turėjo galimybę ir paragauti ką tik iš krosnies ištrauktos duonelės.

3b ir 4a klasių mokiniai įvardijo, kad jiems labiausiai pasisekė, nes lankydamiesi Tauragės miesto savivaldybėje susitiko su Tauragės meru Dovydu Kaminsku, kuris atsakė į mokiniams rūpimus klausimus. 3b klasės mokiniai išsiaiškino, kur vyksta Tauragės savivaldybės tarybos posėdžiai, sudalyvavę viktorinoje ne tik teisingai atsakė į  klausimus, bet sužinojo ir naujo apie Tauragę. Apdovanoti saldžiais prizais pažadėjo ne tik saugoti, bet ir puoselėti savo gimtąjį miestą Tauragę.

3c, 4b klasių mokiniai lankėsi kepyklėlėje „Prezo“, kurioje ne tik susipažino su kepyklėlės veikla, darbo specifika, kepamais produktais, bet ir buvo pavaišinti jų produkcija.

3d klasės mokiniai lankėsi valstybinės miškų urėdijos Tauragės regioniniame padalinyje, medelyne. Susipažino su miškininko darbu. Norėdami gauti atsakymą į klausimą „Ar lengva būti verslininku“ apsilankė IĮ „Autoežeruona“ direktoriaus Antano Venckaus įkurtame Taurų nuotykių parke. 

4c klasės mokiniai sulaukė svečių iš urbanistikos ir architektūros konsultavimo ir projektavimo agentūros BLUMA. Architektė Gintarė ir urbanistas Ignas mokinius supažindino su architekto ir urbanisto darbu, jie sužinojo, ką veikia šios profesijos žmonės. Vaikams buvo įdomu pasijusti architektais ir dalyvauti įvairiose edukacijose. Susiskirstę į dvi grupes – „Greitas Mažvydas“

 ir „Tauragės architektai“ atliko užduotis, kūrė tvarų ateities miestą. Pristatė savo svajonių gamtos žaidimų erdvę. 

4d klasės mokiniai svečiuodamiesi ilgaplaukių taksų veislyne „Rudė“ sužinojo, kiek reikia daug darbo, atsakomybės ir meilės atiduoti augintiniams. Mokiniai su dideliu susidomėjimu klausėsi apie veislyno augintinių pasiekimus. Kai kurie iš jų yra tapę Europos ir pasaulio čempionais. Veislyno savininkė, pasidalindama savo darbo patirtimi, papasakojo vaikams, kad šuniukus auginti ir juos veisti yra labai atsakingas ir emociškai sunkus darbas. Tik didelį gerumą ir meilę spinduliuojantis žmogus gali auginti ir prižiūrėti mažuosius žmogaus draugus. 

5a klasės mokiniai  lankėsi AB „Šiaulių bankas“, kur buvo maloniai priimti ir net gavo Jaunojo bankininko sertifikatus. Klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Giedrė Stulginskienė patraukliai pristatė bankininko profesiją. 

7a klasės mokiniai pilną puikių įspūdžių ir įgūdžių pažintinę dieną susipažino su Kultūros centro patalpomis, įstaigos kasdieninėmis veiklomis, vykstančiais ir vyksiančiais renginiais, „pasimatavo“ centre dirbančių darbuotojų profesijas. 

1a, 5a, 5b, 7a, 7b  klasės lankėsi  UAB „Autobusų parkas“ stotyje, įmonės direktorius Rimantas Martinavičius džiaugėsi, kad mokiniai domisi stoties darbo specifika bei teikiamomis paslaugomis. Supažindino mokinius su darbuotojų profesijomis,  miesto transportu. Vykdamas kartu su mokiniais direktorius suteikė galimybę susipažinti su Tauragės miesto maršrutais,  pasivažinėti elektriniu autobusu. Skatino mokinius aktyviai naudotis viešojo transporto paslaugomis, propaguoti ekologiškas transporto priemones, būti aktyviais, gamtą tausojančias piliečiais. Mokiniai liko nudžiuginti ne tik pažintine kultūrine išvyka, bet ir gautomis dovanomis.

5b klasės mokiniai po smagių  pasivažinėjimų autobusu apsilankė Tauragės „King“ picerijoje. Picerijos vadovas penktokus ne tik supažindino su kepėjo, barmeno, kasininko darbu, suteikė galimybę pamatyti virtuvės darbuotojų sunkų darbą, bet ir  pavaišino pica, kuri dingo lėkštėse akimirksniu. 

5c klasės mokiniai lankėsi įmonėje „Meduolis“, ten susipažino su technologo, konditerio, pakuotojo profesijomis. Vaikai turėjo galimybę pamatyti, kaip kepama duona, pyragai ir sausainiai. Taip pat ir paragavo šiltos juodos ruginės tradicinės duonos, sausainių su karamele. Bet šioje įmonėje nesibaigė penktokų pažinimas su profesijomis. Mokiniai dar aplankė įmonę UAB „Alantas“, kur pamatė, kaip gaminami baldai nuo projektavimo iki išvežimo užsakovams. Susipažino su baldžiaus, dizainerio, projektuotojo, dažytojo ir kt. profesijomis. Įmonės vadovas mokinius suskirstė į grupes, skyrė jiems užduotis, na o vėliau įvertino penktokėlių darbą ir apdovanojo saldžiais prizais. Mokiniai grįžo į mokyklą pasisėmę ne tik žinių apie profesijas, bet ir įveikę kelis tūkstančius žingsnių. Jautėsi maloniai pavargę.

5d klasės mokiniai aplankė UAB „Netmark “ įmonę. Vizito metu mokiniai sužinojo, kokių profesijų žmonės dirba įmonėje, iš ko gaminami žvejybiniai tinklai, koks jų gaminimo procesas, trukmė bei kokiose kitose srityse galima pritaikyti tinklų naudojimą.

6a, 6c, 7b, 7c klasės mokiniai dalyvavo užsiėmime „Planuok savo karjerą“,  kurį vedė  Tauragės regioninio karjeros centro Karjeros konsultantė Ieva Juškevičienė,  veiklinimo koordinatorė Irma Jurkšienė. Specialistės  supažindino su karjeros centro vykdoma veikla, mokiniai atliko asmenybės testą, pirmieji teisingai atlikę užduotį „Įmink profesiją“ apdovanoti saldžiu prizu. 

6a  klasė lankėsi Tauragės „Agrotechnika“, mokinius su įmonės veikla, profesijomis supažindino buvęs Martyno Mažvydo progimnazijos mokinys Arnoldas Lindartas. Vaikams daugiausia džiaugsmo sukėlė pasivažinėjimas traktoriais, kai kurie net gavo leidimą pavairuoti. 

6b klasės mokiniais apsilankė Bitėnuose edukacijoje „Knygų įrišimo būdai pradedantiems“, aplankė Rambyno kalną. Mokiniams buvo įdomu sužinoti apie knygų įrišimą, reikalingas priemones ir darbo eigą. Visi turėjome galimybę įrišti ir dekoruoti savo nuosavą knygelę. Svarbu, kad visi dirbo noriai, susidomėję.

 6c klasės mokiniai  lankėsi Tauragės rajono savivaldybėje. Ekskursijos metu susitiko su Tauragės meru Dovydu Kaminsku, kuris mielai atsakė į visus mokinių pateiktus klausimus, apžiūrėjo rajono savivaldybės patalpas, Tauragės Garbės piliečių nuotraukas. Aplankė ir didžiąją posėdžių salę, kurioje kiekvienas pasijuto jaunuoju politiku, daug sužinojo apie rajono savivaldybės veiklą, jaunimo galimybes, diskutavo, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Ekskursija buvo įdomi, informatyvi, motyvuojanti siekti užsibrėžto tikslo.

7c klasės mokiniai  Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate susipažino su sunkia ir pavojinga policijos pareigūno profesija. Išklausė, kas reikalinga norint tapti policininku ir su kokiais iššūkiais susiduriama kasdien. Pareigūnai pristatė, kaip prie policijos veiklos galima prisidėti jau dabar tampant policijos rėmėju.

8a, b  klasės mokiniai lankėsi Tauragės profesinio rengimo centre – susipažino su vykdomomis programomis, sužinojo, kokias profesijas galima rinktis šioje mokykloje.  „Pasimavo“ devintoko ir būsimos profesijos kėdę: barmeno, kirpėjo, masažisto, kosmetologo, biuro administratoriaus, virėjo, automechaniko, kompiuterių remontininko, apdailininko.

8c klasės mokiniai  susipažino su karjeros galimybėmis AB Lietuvos paštas bei VšĮ Tauragės ligoninė. Pasak aštuntokų,  tokios netradicinės dienos labai reikalingos ir naudingos, galima sužinoti apie įvairias profesijas, kokios kompetencijos joms reikalingos. Tai gali padėti priimti sprendimus renkantis savo profesiją.

Karjeros specialistė Daiva Poškienė

 

KARJERA!