"Motivation up"

 

Mūsų progimnazijos mokytojams ir specialistams netenka užsisėdėti vienoje vietoje. Skiriama daug dėmesio tobulėjimui, nuolatiniam mokymuisi. Įgyvendindama Erasmus projektą "Sėkmės ir atradimai", mokykla suteikia darbuotojams galimybę dalyvauti tarptautiniuose vizituose ir mokymuose. Man spalio mėnesio pabaigoje teko dalyvauti mokymuose "Motivation up" (Motyvacija aukštyn!") Ispanijoje, Malagos mieste.

Bendradarbiaudami su Ispanijos, Kroatijos, Italijos, Suomijos ir Prancūzijos pedagogais, mokėmės žaidybinių metodų, gilinome ugdymo filosofijos požiūrį į mokymąsi per atsipalaidavimą, teigiamas emocijas, judėjimą, ritmą.  Kantrybės ir pastangų reikalaujančias užduotis jungėme su žaidimais, šokiais ir muzika. Dalyviai daug patirties pasisėmė ir vertingų dalykų mokėsi vieni iš kitų. Keitėmės įžvalgomis savo skirtingose švietimo sistemose.
Malonias emocijas ir daug teigiamų įspūdžių kėlė ne tik įdomūs ir sėkmingi kursai, bet ir pati Malaga. Poilsio oazė. Nuostabus miestas prie Viduržemio jūros, kuriame būtina paragauti gardžių jūros gėrybių, pačių saldžiausių mangų, anonų, sultingų klementinų ir kitų vaisių, aplankyti Gibralfaro ir Alzabaros tvirtoves, Picasso muziejų, nuostabų nepatirtais kvapais svaiginantį Jardin tropinių ir subtropinių augalų iš viso pasaulio botanikos sodą ir sąmonę į kitą lygį pakeliantį stulbinančio grožio istorinį karališką taką Caminito del Ray virš bedugnių netoli esančiuose kalnuose. Malaga pilna turistų, kultūrinės veiklos, pozityvo, saulės ir šilumos, malonaus šurmulio. Net patys Malagiečiai giria savo vietinius žmones: "Mes, malagiečiai, esame labai draugiški žmonės".

Ačiū mokyklai už tokią gyvenimo progą. Ypač Juditai Prialgauskaitei už Erasmus projektų iniciatyvas mūsų įstaigoje ir pastangas bei rūpestį, kad visi galėtume tobulėti, o tuo pačiu ir pailsėti.

Psichologė Eglė Ramanauskaitė